AMERI-POL FOTOWOLTAIKA - Projektowanie, Doradzctwo, Sprzedaż, Montaż | solary, fotowoltaika, ogniwa fotowoltaiczne katowice, fotowoltaika katowice, panele fotowoltaiczne katowice, panele słoneczne katowice, OZE katowice, kolektory słoneczne katowice, odnawialne źródła energii katowice, baterie słoneczne katowiceAby instalacja PV działała i przynosiła zyski trzeba przejść przez proces należytego przygotowania się do inwestycji oraz montażu paneli.

1) LOKALIZACJA
Pierwszym krokiem jest wybór lokalizacji elektrowni. Jeśli ma to być instalacja zamontowana na dachu budynku, to trzeba określić czy dach ma odpowiednie parametry. Podstawowym warunkiem jest możliwość usytuowania paneli tak, aby skierowane były na południe. Takie ustawienie umożliwia produkcję energii od świtu do zmierzchu. W zależności od nachylenia dachu i materiału jakim jest wykończony, trzeba przygotować konstrukcję montażową paneli, aby ich kąt nachylenia do płaszczyzny ziemi był jak najbardziej zbliżony do 33st. Jest to najbardziej optymalny kąt dla naszego obszaru geograficznego. Trzeba pamiętać o tym, żeby nic nie zasłaniało słońca (drzewa, inne budynki, pagórki).

2) DOBÓR SPRZĘTU
Kolejnym krokiem jest określenie ilości i rodzajów modułów. Trzeba również dobrać odpowiedni rodzaj i ilość falowników (dla instalacji przyłączonych do sieci) lub urządzeń magazynujących energię (dla instalacji nie przyłączonych do sieci). Jeśli mamy zamiar wybudować dużą instalację naziemną tzw. "farmę fotowoltaiczną" kierujemy się podobnymi założeniami (panele skierowane na południe, ich kąt nachylenia około 33st). Do wyboru odpowiedniej konstrukcji wspornej potrzebna będzie znajomość gleby wybranego terenu.

3) FORMALNOŚCI
Po zebraniu wszystkich potrzebnych informacji możemy przejść do przygotowania projektu oraz kosztorysu. Dobrym rozwiązaniem będzie ubieganie się o dotacje unijne, aby częściowo sfinansować inwestycję. Należy również wystąpić do zakładu energetycznego o wydanie warunków przyłączenia źródła odnawialnej energii elektrycznej do sieci elektrycznej. Przy dużych instalacjach musimy ubiegać się o wydanie koncesji na wytwarzanie energii elektrycznej w Urzędzie Regulacji Energetyki. Po uzyskaniu wszelkich pozwoleń możemy przystąpić do realizacji inwestycji.

Nasz doświadczony pracownik przeprowadzi Państwa przez wszystkie etapy przygotowań i budowy własnej elektrowni słonecznej. Fachowe ekipy montażowe przeprowadzą instalację na najwyższym poziomie.